GOLAT/ Milani 'shuplakë' 5-1 Cagliarit, kuqezinjtë e mbyllin Serie A në vendin e dytë! Bologna i befason të gjithë, mposht 0-2 Napolin dhe parakalon Juven

GOLAT/ Milani 'shuplakë' 5-1 Cagliarit, kuqezinjtë e mbyllin Serie A në vendin e dytë! Bologna i befason të gjithë, mposht 0-2 Napolin dhe parakalon Juven

Goli i Pulisic

Serie A e futbollit vijon këtë të shtunë me ndeshjet e raundit të 36-të. Në "Maradona" Napoli u mposht 0-2 nga Bologna, ndërsa në 20:45 në "San Siro" Milani fitoi 5-1 me Cagliarin.

Në "Maradona" Napoli humbi 0-2 me Bolognan. Nëse vendasit treguan se janë "pa busull" këtë sezon dhe rrezikojnë pjesëmarrjen në Evropë, nga ana tjetër djemtë e Thiago Mottas marrin vendin e tretë duke lënë pas Juventusin. Ndoye dhe Posch shënuan për Bolognan, me Mottan që mori një lajm të keq, pasi në minutën e 73 ylli i miqve, Zirkzee la fushën mes lotësh i dëmtuar. Për t'u evidentuar edhe penalltia e humbur e Politanos për Napolin në të 21 minutë. Me 67 pikë Bologna merr vendin e tretë, një më shumë se Juve që nesër luan kundër Salernitanës. Napoli me 51 pikë ndodhet në pozitën e tetë, vend që të çon në Conference League.

Në "San Siro" Milani fitoi 5-1 kundër Cagliarit. Djemtë e Piolit nuk lanë vend për dyshime në këtë 90 minutësh duke shënuar me Bennacer, Reijnders, Leao dhe dopietën e Pulisic, për të bërë pa vlerë golin e Nandez. Tanimë dy javë nga fundi i sezonit Milani matematikisht e mbyll në vendin e dytë Serie A.

Serie A, raundi 36:

E shtunë, 11 maj 2024

18:00 Napoli 0-2 Bologna

20:45 Milan 5-1 Cagliari

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:14
VIDEO/ Bologna fiton 0-2 në Napoli dhe i merr vendin e tretë Juventusit


Në "Maradona" Napoli humbi 0-2 me Bolognan. Nëse vendasit treguan se janë "pa busull" këtë sezon dhe rrezikojnë pjesëmarrjen në Evropë, nga ana tjetër djemtë e Thiago Mottas marrin vendin e tretë duke lënë pas Juventusin. Ndoye dhe Posch shënuan për Bolognan, me Mottan që mori një lajm të keq, pasi në minutën e 73 ylli i miqve, Zirkzee la fushën mes lotësh i dëmtuar. Për t'u evidentuar edhe penalltia e humbur e Politanos për Napolin në të 21 minutë. Me 67 pikë Bologna merr vendin e tretë, një më shumë se Juve që nesër luan kundër Salernitanës. Napoli me 51 pikë ndodhet në pozitën e tetë, vend që të çon në Conference League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot

Do të gjeni forcën dhe energjinë për të ecur para...Çfarë thonë yjet për ju sot