GOLAT/ Dramatike në Serie A, Juventusi shënon tre herë në fund dhe barazon 3-3 Bolognan! Verona fiton dhe zyrtarizon mbijetesën

GOLAT/ Dramatike në Serie A, Juventusi shënon tre herë në fund dhe barazon 3-3 Bolognan! Verona fiton dhe zyrtarizon mbijetesën

Bologna 3-3 Juventus

Serie A e futbollit zhvilloi mbrëmjen e së hënës dy nga ndeshjet e mbetura për raundin e 37-të dhe të parafundit për sezonin 2023-24. Në 'Dall'Ara' vendasit e Bolognas barazuan 3-3 me Juventusin në një duel dramatik, ndërsa Verona fitoi 1-2 me Salernitanën duke siguruar mbijetesën.

Në "Renato Dall'Ara" Bologna surprizoi Juven, paçka se në fund skuadrat ndanë nga një pikë pas barazimit 3-3. Vendasit shënuan me Calafiorin në minutën e 2-të dhe Castron në të 11 minutë. Sërish Calafiori në pjesën e dytë shënoi për 3-0, teksa kur u duk se Bologna i kishte tri pikët e sigurta "Zonja e Vjetër" u "zgjua". Chiesa në minutën e 76-të, Milik në të 83 dhe Yildiz në minutën e 84 barazuan gjithçka. Kështu Paolo Montero debuton me pikë në stolin e Juves.

Në kuotën e 68 pikëve, dy skuadrat ndajnë vendet tre dhe katërt, me Bolognan që lë pas vetes bardhezinjtë, ndërsa dy klubet kanë siguruar një vend në Champions League sezonin e ri.

Renditja

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut