GOLAT/ Kampion në La Liga, Barcelona fillon me 'dhuratat'! Valladolid i shënon 3 herë

GOLAT/ Kampion në La Liga, Barcelona fillon me 'dhuratat'! Valladolid i shënon 3 herë

Goli i Lewandowskit

La Liga në Spanjë është në javën e 36-të. Në stadiumin "Jose Zorrilla", Valladolid fitoi 3-1 me kampionët e saposhpallur në La Liga, Barcelonën. Ndeshja u hap shpejt, me vendasit që kaluan në avantazh me një autogol të Christensen. Sërish Valladolid me Larin në të 22 minutë shënoi golin e dytë, me pjesën e parë që u mbyll në epërsinë e vendasve.

Edhe 45 minutëshi i dytë foli për Valladolid, me Plata që në të 73 minutë shënoi për 3-0. Në fundin e ndeshjes (84'), Lewandowski pas asistit të de Jong shënoi për 3-1.

Me Barcelonën të shpallur kampione dhe të shpenguar nga presioni i pikëve, Valladolid siguroi tri pikë me vlerë në garën për mbijetesën. Me 38 pikë, Valladolid mban vendin e 17-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)