GOLAT/ Kukësi tre fitore radhazi, verilindorët 'zhysin' Bylisin dhe shohin nga Europa

Festa e Rashitit pas golit

Në "Kukës Arena", Kukësi vendas fitoi 2-0 me Bylisin për javën e 25-të në Superligë. Skuadra e Rraman Hallaçit ishte e vendosur më mirë në fushë, me golat që u shënuan në pjesën e dytë. Duhej minuta e 66 kur goditja nga jashtë zone e Ndrecës të devijohej me thembër nga Atdhe Rashiti për ta dërguar në rrjetë. Në të 80 minutë, kapiteni Gjelbrim Taipi shënoi golin e qetësisë. Me fitoren e tretë në radhë, Kukësi merr vendin e pestë përkohësisht me 34 pikë, tre pikë më pak se zona evropiane. Bylis me 27 pikë ka tre ndeshje pa fitore, duke mbajtur vendin e parafundit (9).

VIDEO/ Kukësi europian mposht me 2 gola Bylisin, tension në Kastrioti - Teuta! Erzeni 'përmbyt' Egnatian

A duhet të lejohet mjeku të punojë njëkohësisht në spital publik e privat?

×

Lamtumira për Kadarenë/ Rama: Nën hijen e Nënë Tereza, Ismaili symbyllur ndihet i mbrojtur nga ata që s’e donin! Tregon dhe polemikat për varrin: Çmë panë sytë duke u marrë me funeralin tënd