GOLAT/ Liverpool 'poker' për kreun e Premier League, Arsenal fiton me 'manita'! Man. City barazon 1-1 me Chelsean

GOLAT/ Liverpool 'poker' për kreun e Premier League, Arsenal fiton me 'manita'! Man. City barazon 1-1 me Chelsean

Goli i Nunez

Premier League e futbollit në Angli është në javën e 25-të. Kjo e shtunë sportive nisi në orën 13:30, me Liverpoolin që fitoi 1-4 kundër Brentford. Fitore edhe për Arsenal e Aston Villa. Tottenham u mposht 1-2 në shtëpi nga Wolves. Në 18:30 Manchester City dhe Chelsea barazuan 1-1.

Në "Community Stadium" në Londër, Liverpooli siguroi tri pikë me vlerë pas fitores 1-4 ndaj Brentford. Daruin Nunez në të 35 minutë mrekulloi me një supergol, para se Mac Allister, Salah dhe Gakpo të shënonin edhe tre herë të tjera për të kuqtë. Toney shënoi golin e 'flamurit' për vendasit, që në stol kishin edhe Thomas Strakoshën. Me 57 pikë Liverpool rimerr kreun e Premier League.

Në "Turf Moor", Burnley vendas humbi 0-5 me Arsenalin. "Topçinjtë" e Mikel Artetas u treguan të pamëshirshëm dhe shënuan që në minutën e katërt me Odegaard, e më pas me Saka në minutat 41 dhe 47. Trossard dhe Havertz i dërguan shifrat në 5-0. Me 55 pikë Arsenal ndjek Liverpoolin kryesues me dy pikë më pak.

Armando Broja ishte mungesa e madhe për Fulham, që sot humbi 1-2 kundër Aston Villas në Londër për raundin e 25-të në Premier League. Sulmuesi i Kombëtares po kalon një gjendje gripale dhe është lënë në shtëpi nga trajneri Marcos Silva. Në stadium ndodhej edhe Sylvinho me Zabaletan.

Premier League, raundi 25:

E shtunë

13:30 Brentford 1-4 Liverpool

16:00

Burnley 0-5 Arsenal

Fulham 1-2 Aston Villa

Newcastle 2-2 Bournemouth

Nottingham 2-0 West Ham

Tottenham 1-2 Wolves

18:30

Manchester City 1-1 Chelsea (Rodri 83' / Sterling 42')

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:05
Burnley 0-5 Arsenal, skuadra e Artetas 'shuplakë' vendasve (VIDEO)

Në "Turf Moor", Burnley vendas humbi 0-5 me Arsenalin. "Topçinjtë" e Mikel Artetas u treguan të pamëshirshëm dhe shënuan që në minutën e katërt me Odegaard, e më pas me Saka në minutat 41 dhe 47. Trossard dhe Havertz i dërguan shifrat në 5-0. Me 55 pikë Arsenal ndjek Liverpoolin kryesues me dy pikë më pak.

Ora 16:52
VIDEO/ Liverpooli e tepron, mposht 1-4 Brentfordin! Strakosha në stol


Në "Community Stadium" në Londër, Liverpooli siguroi tri pikë me vlerë pas fitores 1-4 ndaj Brentford. Daruin Nunez në të 35 minutë mrekulloi me një supergol, para se Mac Allister, Salah dhe Gakpo të shënonin edhe tre herë të tjera për të kuqtë. Toney shënoi golin e 'flamurit' për vendasit, që në stol kishin edhe Thomas Strakoshën. Me 57 pikë Liverpool rimerr kreun e Premier League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit