Sylvinho në stadium, Armando Broja nuk grumbullohet sot me Fulham! Sulmuesi: Fat për shokët e ekipit

Sylvinho në stadium, Armando Broja nuk grumbullohet sot me Fulham! Sulmuesi: Fat për shokët e ekipit

Marcos Silva dhe Armando Broja

Armando Broja do jetë mungesa e madhe për Fulham, që sot në 16:00 luan kundër Aston Villas në Londër për raundin e 25-të në Premier League. Sulmuesi i Kombëtares po kalon një gjendje gripale dhe është lënë në shtëpi nga trajneri Marcos Silva.

Edhe vetë Broja ka konfirmuar lajmin në kanalet e komunikimit. "Për fat të keq gjendja gripale më bëri që mos jem sot me ekipin. Uroj fat për çunat, me fitore", shkruan Broja.

Kujtojmë se 22-vjeçari në janar la Chelsean dhe kaloi në huazim te Fulham, ku ka luajtur dy ndeshje si zëvendësues. 

Në "Creven Cottage" janë prezent edhe trajneri i Kombëtares Sylvinho dhe ndihmësi i tij Zabaleta. Stafi i kuqezinjve dëshironte të ndiqte nga pranë Armando Brojën, me sulmuesin që për shkak të një gjendje gripale ka mbetur në shtëpi dhe i pagrumbulluar nga Fulham. Trajneri dhe stafi kuqezi pritet të ketë një takim "kokë më kokë" me sulmuesin 22-vjeçar.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:40
FOTOLAJM/ Sylvinhos dhe Zabaletas i shkon rruga dëm, kamera i fokuson në ndeshjen e Fulham! Armando Broja në shtëpi


Fulham po luan kundër Aston Villas në Londër për raundin e 25-të në Premier League. Në "Creven Cottage" janë prezent edhe trajneri i Kombëtares Sylvinho dhe ndihmësi i tij Zabaleta.

Stafi i kuqezinjve dëshironte të ndiqte nga pranë Armando Brojën, me sulmuesin që për shkak të një gjendje gripale ka mbetur në shtëpi dhe i pagrumbulluar nga Fulham.

Trajneri dhe stafi kuqezi pritet të ketë një takim "kokë më kokë" me sulmuesin 22-vjeçar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin