GOLAT/ Napoli 'kockë e fortë' në Champions League, barazon 1-1 ndaj Barcelonës! Porto befason 1-0 Arsenalin në shtesë

Champions League zhvilloi këtë të mërkurë ndeshjet e fazës së 1/8, duke mbyllur turin e parë. Në "Do Dragao", Porto mundi 1-0 Arsenalin në shtesë me golin e Galeno, teksa në Itali sfida mes Napolit dhe Barcelonës u mbyll 1-1.

Këto ishin dy ndeshjet e fundit për këtë fazë dhe pas tri javësh skuadrat përballen në sfidat e kthimit, aty ku do diskutojnë edhe biletat për në çerekfinale.

Në "Diego Maradona", Napoli dhe Barcelona dhuruan një 90 minutësh mes spektaklit dhe në fund barazuan 1-1. Sfida e 1/8 ishte me grintë në pjesën e parë, aty ku skuadrat u mbrojtën mirë dhe nuk shënuan, paçka rasteve të katalanasve.

Duhej minuta e 60-të që Lewandowski të zhbllokonte duelin. Pas një pasimi nga Pedri, polaku veproi mirë në zonë dhe me të djathtën ia ndali sferën në rrjetë Meretit. Napoletanët nuk u pajtuan me këtë rezultat dhe në minutën e 75 barazuan me Osimhen, pas pasimit të Anguissas.

Tanimë më 12 mars skuadrat do luajnë ndeshjet e kthimit dhe do diskutojnë se cila do fitojë një biletë për të kaluar më tej. Për t'u evidentuar se trajneri i ri i Napolit, Francesco Calzona debuton duke ndalur një emër si Barcelona.

Champions League, raundi 1/8:

Leipzig 0-1 Real Madrid

Copenhagen 1-3 Manchester City

PSG 2-0 Real Sociedad

Lazio 1-0 Bayern Munich

PSV 1-1 Dortmund

Inter 1-0 Atletico Madrid

Napoli 1-1 Barcelona

Porto 1-0 Arsenal

Goli i Portos:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:57
VIDEO/ Napoli dhe Barcelona barazojnë 1-1 në Itali, Calzona debutim pozitiv në Champions League

Në "Diego Maradona", Napoli dhe Barcelona dhuruan një 90 minutësh mes spektaklit dhe në fund barazuan 1-1. Sfida e 1/8 ishte me grintë në pjesën e parë, aty ku skuadrat u mbrojtën mirë dhe nuk shënuan, paçka rasteve të katalanasve.

Duhej minuta e 60-të që Lewandowski të zhbllokonte duelin. Pas një pasimi nga Pedri, polaku veproi mirë në zonë dhe me të djathtën ia ndali sferën në rrjetë Meretit. Napoletanët nuk u pajtuan me këtë rezultat dhe në minutën e 75 barazua me Osimhen, pas pasimit të Anguissas.

Tanimë më 12 mars skuadrat do luajnë ndeshjet e kthimit dhe do diskutojnë se cila do fitojë një biletë për të kaluar më tej. Për t'u evidentuar se trajneri i ri i Napolit, Francesco Calzona debuton duke ndalur një emër si Barcelona.

 

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin