Gostivari dhe Voska ngjiten në elitë, 5 skuadra shqiptare në futbollin e Maqedonisë së Veriut

Gostivari dhe Voska ngjiten në elitë, 5 skuadra shqiptare në futbollin e Maqedonisë së Veriut

Struga dhe Shkëndija

Skuadrat shqiptare janë duke bërë mirë në Maqedoninë e Veriut. Pas suksesit të Shkëndijës, Shkupit dhe së fundmi titullit kampion të Strugës, dy skuadra të tjera shqiptare i janë shtuar elitës së futbollit në këtë vend.

Bëhet fjalë për ekipet e Voska Sport dhe Gostivarit. Të dyja klubet tanimë kanë marrë të drejtën për të luajtur në Superligën e vendit fqinj, duke dalë në vendet e para në ligën e dytë.

Sezonin e ri elita e futbollit maqedon do ketë pesë skuadra shqiptare nga 10 ekipe që ka, teksa titulli me gjasë do ndahet mes shqiptarëve. Me Strugën kampione, Shkupin dhe Shkëndijën në Europë, të ardhurat dhe paraqitja e tyre në arenën evropiane pritet të ndihmojë në rritjen dhe bazën e ekipeve shqiptare.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)