Grabitet një biznes në Elbasan, autorët marrin 50 mijë lekë

ELBASAN- Një biznes me artikuj të ndryshëm ka rënë pre e grabitësve një natë më parë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Sule Papri" ku burime për Report Tv bëjnë me dije se autorët kanë arritur të marrin një shumë prej 500 mijë lekësh që gjendeshin në kasën e dyqanit në fjalë.

Ngjarja është konstatuar nga pronari i dyqanit në fjalë, mëngjesin e sotëm , i cili sapo kishte hapur biznesin për të filluar rutinën e ditës por ka vërejtur që aty mungojnë paratë. Pronari ka njoftuar policinë, ku këta të fundit po punojnë për identifikimin dhe kapjen e aturëve, por deri më tani nuk ka asnjë të shoqëruar.

Kujtojmë se ditën e sotme në tjetër grabitje ndodhi në qytetin e Durrësit, ku një person i maskuar dhe nën kërcënimin e armës mori nga një pikë kredidhënie një shumë prej 100 mijë lekësh.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

SHÇBA arreston pedagogun e Akademisë së Sigurisë në Policinë e Shtetit, Qetësor Gurra