Grabitet në mes të ditës një pikë dhënie kredie në Durrës! Autori i armatosur merr 100 mijë lekë...punonjësi lajmëron policinë 40 min me vonesë

DURRËS- Një pikë dhënie kredie e (Kredo.al)  në qytetin e Durrësit ka rënë pre e grabitjes mesditën e kësaj të shtune.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se një person i maskuar me shall dhe me kapele dhe i armatosur me pistoletë në dorë, pasi ka kërcënuar punonjëset e kësaj pike ka arritur të marrë një sasi prej 100 mijë lekësh. Ngjarja ka ndodhur rreth orës  14:24,  në lagjen numër 4, pranë busti të "Azem Hajdarit" në një zonë jo shumë të populluar, por edhe me kamera të shumta që mund të ndihmojnë për identifikimin e autorit.

Burime për Report  bëjnë me dije se punonjëset e pikës së kredidhënies janë shprehur se e kanë njoftuar policinë menjëherë por këta të fundit janë vonuar. Ndërkohë në vendin  e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta policie si dhe FNSH e "Shqiponja" të cilët po punojnë për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Zona është e mbushur me biznese, ndërsa mësohet se janë sekuestruar shumë kamera sigurie të cilat do të shqyrtohen për të identifikuar dhe më pas arrestuar autorin.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:16
Grabitja në Durrës, policia jep njoftim zyrtar

Grabitja në Durrës, policia jep njoftim zyrtar.

Durrës/Informacion paraprak

Në Durrës, në lagjen nr 12,  në një rrugë dytësore, në filialin e  një banke të nivelit të dytë, rreth orës  14:24,  një person  ende i paidentifikuar dyshohet nën kërcënimin e një sendi të ngjashëm me armë zjarri pistoletë ka marrë lekët mbi banak, një shumë rreth 100.000 lekë  dhe është larguar me vrap

Shërbimet e Policisë së Durrësit me marrjen e njoftimit janë vënë në ndjekje të autorit ku është rrethuar zona në një perimetër të gjerë.

Në  kontroll të zonës është angazhuar edhe FNSH  dhe  forca e posaçme  "Shqiponjat", ku vijon kontrolli edhe me pika kontrolli në rrugica e rrugë kryesore.

Grupi Hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po vijon punën për administronin e çdo prove që do shërbejnë në identifikimin dhe më pas kapjen e autorit.

B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U la në burg, ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi kërkon lirinë në Apelin e GJKKO: S'kam shkelur asnjë ligj! Qëndrimi në qeli më rrezikon jetën, vuaj nga sëmundje që kërkojnë trajtim të veçantë