Grabitje në Malësinë e Madhe, denoncimi i familjarëve: U futën në shtëpi e na thanë jemi policë, morën para dhe telefonat e ikën në këmbë

MALËSI E MADHE- Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në zonën e Malësisë së Madhe. Sipas denoncimit të kryer nga familjarët grabitësit janë futur në shtëpi me armë dhe të maskuar.

Bashkëshortja e Ndoc Ulajt shprehet se janë grabitur me armë ndërkohë që pas kamerave ajo ka treguar se dy persona i kanë hyrë natë në shtëpi, ku fillimisht janë future në dhomat e fëmijëve dhe i u kanë marrë telefonat e më pas u kanë drejtuar armët.

Fëmijët, jashtë kamerave, kanë treguar se grabitësit i kanë pyetur për dhomën e babait, ndërkohë që ato u janë lutur që ‘Mos t’i bëjnë gjë babait’.

Grabitësit u kanë thënë atyre se janë policë. Ndër të tjera fëmijët kanë rrëfyer se babai i tyre ka njohur një nga grabitësit. Pasi kanë marrë shumën e parave dhe telefonat sipas fëmijëve janë larguar me vrap në këmbë.

Policia ende nuk ka një reagim zyrtar në lidhje me grabitjen, por sipas burimeve nga blutë e Shkodrës, bëhet fjalë për një vjedhje parash nga dy persona por që kanë qenë të paarmatosur dhe të pamaskuar.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mero Baze: Pse Berisha po nxit mosbindje të të shkarkuarve nga Basha?