Vora mposht Elbasanin në finale, Gramshi mbijeton në Kategorinë e Dytë! 4 skuadra vijojnë garën për ngjitjen në të Parën (REZULTATET)

Vora mposht Elbasanin në finale, Gramshi mbijeton në Kategorinë e Dytë! 4 skuadra vijojnë garën për ngjitjen në të Parën (REZULTATET)

Moment nga Labëria 1-0 Butrinti

Kategoria e Dytë e futbollit në Shqipëri ka zhvilluar sot finalen e madhe si edhe katër ndeshjet play-off dhe një play-out. Pas fitores 2-1 me Elbasanin në "Air Albania" Vora është shpallur kampion në këtë kategori. Dy skuadrat erdhën në finale pasi fituan grupet A dhe B në të Dytën, teksa do luajnë në Kategorinë e Parë sezonin e ri. 

Në grupin A, Veleçiku fitoi 4-0 me Naftëtarin dhe Valbona mundi 2-0 Sopotin. Tanimë në garë për një biletë në Kategorinë e Parë do jenë Veleçiku dhe Valbona, që do përballen mes tyre.

Në grupin B play-off, Pogradeci mundi 3-1 Devollin, teksa Labëria fitoi në Nartë 1-0 me Butrintin. Në këtë grup, më tej vijojnë garën play-off Pogradeci - Labëria, që do përballen mes tyre.

Në zonën play-out, Gramshi mundi 4-0 Tepelenën duke siguruar qëndrimin në Kategorinë e Dytë. Tepelena ka edhe një shans për të qëndruar në të Dytën, teksa do luajë me vendin e tretë në Kategorinë e Tretë.

KATEGORIA E DYTË - E enjte

PLAY OFF / GRUPI A

Veleçiku 4-0 Naftëtari

Valbona 2-0 Sopoti

PLAY OFF / GRUPI B

Pogradeci 3-1 Devolli

Labëria 1-0 Butrinti

PLAY OUT

Gramshi 4-0 Tepelena

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen