Greqi/ Arrestohet 34-vjeçari shqiptar në Selanik! Shpërndante lëndë narkotike! I gjendet kanabis, para dhe jelek anti-plumb! Në pranga dhe 2 grekë

Greqi/ Arrestohet 34-vjeçari shqiptar në Selanik! Shpërndante lëndë narkotike! I gjendet kanabis, para dhe jelek anti-plumb! Në pranga dhe 2 grekë

Droga, paratë dhe sendet e sekuestruara në banesat 34-vjeçarit shqiptar

Sasi kanabisi të papërpunuar dhe kokainë që do të shpërndaheshin në pallate në Selanik janë sekuestruar nga policia në kuadër të aksionit për kapjen e një trafikanti droge.

Gjithsej 3 persona kanë rënë në pranga mes tyre, një 34-vjeçar shqiptar që trafikonte drogën dhe dy grekë të moshës 26 dhe 44 vjeç, që ishin klientë të tij.

Mediat greke shkruajnë se teksa tentoi të shmangte arrestimin, 44-vjeçari tentoi të përplaste një automjet policie dhe u largua me vrap, por u ndalua dhe u arrestua.

Bëhet me dije se 34-vjeçarit shqiptar trafikant iu gjetën mbi 1.7 kilogramë kanabis, si dhe sasi kokaine.

Gjatë kontrollit të banesës, shqiptari të arrestuar, por edhe në kontrollin e ushtruar në një banesë të cilën e përdorte për tu fshehur në zonën, u gjetën në total dhe u sekuestruan: 1 kilogram e 740 gram kanabis të papërpunuar, 3 pako kokainë me peshë totale 33.5 gram, një pistoletë, një shishe plastike që përmban 1500 fishekë metalikë, 8 ampula gazi, Jelek antiplumb, shufra metalike e palosshme, 4 peshore elektronike dhe një mekanike, pajisja e izolimit termik dhe artikujt e paketimit, Më shumë se 9000 euro në lidhje me trafikun e drogës,  Çanta dhe3 celularë që i përdorte për takimet e tij.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Vuçiç: Në parlament nuk ishim të bashkuar për Kosovën! Qëllimi i palëve të tjera politike është të më rrëzojnë mua nga pushteti

Vuçiç: Në parlament nuk ishim të bashkuar për Kosovën! Qëllimi i palëve të tjera politike është të më rrëzojnë mua nga pushteti