Greqi/ Arrestohet 35-vjeçari shqiptar, donte të grabiste shtëpinë, lidhi gruan e moshuar dhe i përdhunoi vajzën

Foto ilustruese

GREQI- Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në zonën e Neo Manoladas, pasi lidhi një grua 73-vjeçare dhe përdhunoi vajzën e saj.

Sipas mediave greke, ai hyri në shtëpinë e tyre për të grabitur para.

Më pas ai lidhi gruan e moshuar dhe përdhunoi vajzën e saj 53-vjeçare duke i kërkuar që t’i jepnin paratë që kishin në shtëpi.

Ai mori 500 euro, por për të ishin shumë pak dhe i kërcënoi të shkonin të merrnin edhe tek shtëpia e fqinjëve.

Mori 53-vjeçaren duke e drejtuar për tek shtëpia e fqinjëve në mënyrë që ajo të kërkonte borxh tek ata dhe paratë t’ja jepte atij.

Ai u zhduk dhe gratë njoftuan policinë.

Kam vendosur një bombë në shtëpi dhe do ta shpërthej”, i ka thënë ai gruas.

Shqiptari u kap ndërsa tentori të hipte në një autobus që nisej për në qytetin e Kallamatas.

Sipas policisë dyshohet se 35-vjeçari shqiptar është i përfshirë edhe në veprimtari të tjera kriminale.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e ka menaxhuar në mënyrën e duhur sistemi shëndetësor emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

 • Sifi: 11/02/2020 07:42

  Vareni tek sheshi i qytetit kriminelin e qelbur.Asnje meshire per jeta mostra qe nuk njohin njerzillek por vetem kafsheri

  Përgjigju
 • Kafsha: 10/02/2020 23:16

  Ta derrmojne bajgen fshatarin se na felliqi plera!

  Përgjigju