Greqi/ I riu shqiptar plagoset me thikë nga 10 persona në autobus, askush nuk lëviz për ta ndihmuar

Foto nga autoambulanca

GREQI-Një i ri me origjinë shqiptare është plagosur me thikë nga 10 persona në një autobus në zonën e Dionysus në Athinë.

Sipas mediave greke, ai u dërgua me autoambulancë për në spital dhe ka plagë në duar dhe këmbë.

Asnjë nga personat që ndodheshin në autobus nuk kanë lëvizur për ta ndihmuar shqiptarin.

Sipas policisë, po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

deri më tani nuk ka aasnajë arrestim apo të dyshuar.

 

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento

Komente

 • Vlonjati Pjella Lushnjarit: 22/02/2020 10:20

  Vlonjat eshte?

  Përgjigju
 • Emi: 22/02/2020 09:38

  I shtu ashte kur bjen ne dore te armikute per jete.

  Përgjigju