Kreu veprime të turpshme me mbesën e tij 9 vjeçare, 78-vjeçari shqiptar dënohet me 14 vite burg në Greqi

Kreu veprime të turpshme me mbesën e tij 9 vjeçare, 78-vjeçari shqiptar dënohet me 14 vite burg në Greqi

Foto ilustruese

Një 78-vjeçar shqiptar është dënuar me 14 vjet burg nga gjykata e Selanikut, pasi akuzohet për veprime të turpshme me mbesat e tij. Çështja ndaj shqiptarit është e hershme dhe daton që në vitin 2020, ku dy gra kanë qenë dëshmitare e veprave të turpshme të 78-vjeçarit me mbesat e tij. Sipas dëshmisë së tyre, ato e panë duke kryer veprime te turpshme ndaj të miturës 9-vjeçare, ndërkohë që ishin në një park lodrash. Ato denoncuan menjëherë rastin në polici ku u zbulua që vajza e mitur ishte mbesa e 78-vjeçarit.

I pandehuri është babai i 9 fëmijëve dhe gjyshi i  21 nipërve dhe mbesave. Ai u arrestua në atë kohë pas denoncimit të grave dhe pas rrëfimit në hetuesi përfundoi në burg. Megjithatë, gjykata e liroi me kusht. Aktakuza që rëndonte mbi të ishtë për vepra penale dhe kundërvajtje.

Sipas raportimeve për atë çështje, 78-vjeçari nuk mori pjesë në gjyq dhe u përfaqësua nga një avokat. Përfaqësuesi i tij i mohoi akuzat, duke e përshkruar 78-vjeçarin si një person veçanërisht demonstrues.

“Ai mund t’i ketë vënë në siklet vajzat, por nuk ishin veprime dashakeqe apo me sfond romantik”, tha avokati i tij, duke treguar se i moshuari erdhi për të vizituar fëmijët e tij në Selanik, por për shkak të masave kufizuese të koronavirusit, ai nuk mundi të kthehej në vendlindjen e tij, ku jeton.

Që në momentin e parë, të afërmit e tij i dolën në krahë,  duke thënë se ishte një keqkuptim. Marrw nga mediat e huaja

F.D/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 05/12/2022 23:28

    Meqenese avokati nuk i konsideron veprimet e te akuzuarit,/dashakeqe/ ose /romantike/,atehere a mund te shpjegoje se si mund te vihet //ne siklet// nje femije,nje vajze e vogel 9 vjec nga nje plak 78 vjec?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash