Greqi,sekuestrohen 300 kg kanabis,
Në pranga një 38-vjeçar grek

Greqi,sekuestrohen 300 kg kanabis,<br />Në pranga një 38-vjeçar grek
GREQI- Rreth 300 kg kanabis me origjinë nga Shqipëria janë sekuestruar nga ana e policisë greke në Igumenicë.
 
Lënda narkotike që kishte kaluar nga kufiri shqiptar ishte e ndarë në 251 pako dhe ishte fshehur në brendësi të bagazhit të një kamioni.
 
Në bagazh ishte krijuar një dhomë e fshehtë për të fshehur lëndën narkotike.

Policia ka vënë në pranga drejtuesin e mjetit një 38-vjeçar grek.

Pas sekuestrimit të lëndës narkotike policia greke ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe për identifikimin e njerëzve të tjerë të përfshirë në këtë rrjet trafiku. 
 
Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com) 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Transporti ‘falas’, një shaka e Belindit

Transporti ‘falas’, një shaka e Belindit