Greqi/ Shkatërrohet karteli shqiptaro-grek i prodhimit të drogës, sekuestrohet mbi 1 ton hashash me vlerë mbi 4 mln euro

Greqi/ Shkatërrohet karteli shqiptaro-grek i prodhimit të drogës, sekuestrohet mbi 1 ton hashash me vlerë mbi 4 mln euro

Hashashi i sekuestruar

Policia greke ka shkatërruar një organizatë kriminale shqiptaro-greke që financonte, kultivonte dhe trafikonte kanabis në Greqi.

Sipas mediave greke, policia ka arritur që të lokalizojë plantacionet me kanabis në një zonë të thellë në Ilisë dhe të konfiskojë pothujse një ton hashash, vlera e të cilit i kalon 4 milionë euro.

Një 30 vjeçar ka rënë në pranga të policisë dhe ka pranuar se ai ishte financuesi dhe kultivues i kanabisit, e përveç kësaj gjente edhe fuqinë punëtore të nevojshme për kultivimin dhe vjeljen e kanabisit.

Nga hetimet e autoriteteve janë sekuestruar 670 bimë kanabis, kanabis me peshë 941 kg e 322 gramë, dy makina, 21 aparate celulare dhe para të gatshme.

Kanabisi i sekuestruar

 

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

'Sinqerisht, realisht', shprehjet e saj u bënë virale, Kiara bën veprimin epik

'Sinqerisht, realisht', shprehjet e saj u bënë virale, Kiara bën veprimin epik