'Greqia është armiku i tyre i përbashkët'/ Mediat greke për vizitën e Ramës në Turqi: Autoritet greke po merren me hedhjen e kryqit në ujë

Presidenti Erdogan dhe kryeministri Edi Rama në Turqi

TIRANË- "Greqia është armiku i tyre i përbashkët", kështu e nis shkrimin e saj gazeta greke "El.gr", lidhur me vizitën e kryeministrit Edi Rama në Turqi. Media greke i ka bërë një pasqyrim vizitës së Ramës dhe pritjes së madhe që i është bërë nga presidenti turk Erdogan.

"Një pritje mbresëlënëse iu rezervua Kryeministrit Edi Rama nga Presidenti të Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, ndërsa në Greqi Autoritetet po merren me arrestimin e Grekëve që hedhin Kryqin në ujë. Sot ata nënshkruan krijimin e Këshillit të Bashkëpunimit Strategjik, pa dyshim me një kundërshtar të përbashkët, Greqinë", shkruhet në lajm.

Sipas tyre në fokus të takimit, përveç marrëveshje ka qenë edhe çështjen e detit të Greqisë dhe zgjerimit të saj me 12 milje.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të bëhet ndonjëherë drejtësi për 21 janarin?

Komento

Komente

 • Fatmir Lohja: 07/01/2021 19:28

  Greku nuk e e njeh historine,qe greket me shqiptaret jane mitikish komshi dhe sllavet e turqit te ardhur vone ne gadishullin Ilrik.

  Përgjigju
 • Vlonjatja dashnorja e paepur histerike e burrit Lushnjar: 06/01/2021 20:43

  Le të hane m sic kane ngrënë nga here. Le të vazhdojne me kryqe e priftërinjtë mjekërkrojturë

  Përgjigju
  • Lushnjarja dashnorja e vlonjatit: 07/01/2021 21:46

   Rama ka interesat e veta ne turqi ..

 • O miri: 06/01/2021 20:12

  Psefto-Ellada =shtet Teokratik, diktatorial

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Bollino tregon për herë të parë scoop-in që bëri në News24: Si do të rridhte historia nëse pamjet e 21 janarit do të mbeteshin në xhepin e një gazetari