Greqia mbyll kufirin në orën 22:00, vijojnë radhët e gjata në pikën kufitare të Kakavijës

Pala greke në pikën kufitare të Kakavijës ka mbyllur punën në orën 22:00. Pavarësisht vizitës së Ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, puna është mbyllur në orën e përcaktuar më përpara nga Ambasada e Greqisë në Tiranë.

Me mbylljen e pikës kufitare, qytetarët duhet të presin ditën e nesërme për të kaluar kufirin grek. Pavarësisht bisedimeve të Ministrisë së Evropës dhe Punëve të Jashtme me autoritetet greke, vendi fqinj vazhdon që t'u qëndrojë rregullave të vendosura më herët.

Pala greke pritet që të fillojë punën nesër në orën 06:00 të mëngjesit.


Lajmi kryesor:

S'ka marrëveshje mes Shqipërisë e Greqisë për radhët në Kakavijë! Pala greke mbyll kufirin në 22:00, rifillon nesër në 06:00! Qytetarët mbeten në rrugë, për 8 orë kaluan 1800 shtetas


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se forcat politike do arrijnë marrëveshje për çështjen e listave?×

Lajmi i fundit

John

Mblidhet sot Këshilli Politik/ PD u dorëzon letrën që do t'i drejtojnë ODIHR, asistencë për 5 çështje