Greta Thunberg udhëtare në kohë për të shpëtuar botën, 'zgjon' dyshime fotografia 121-vjeçare

Fotoja e vitit 1898 dhe Greta Thunberg

Konspiracionistët janë shprehur se aktivistja adoleshente Greta Thunberg ka udhëtuar në kohë për të shpëtuar botën.

Një foto e vitit 1898, e cila tregon tre fëmijë të vegjël që punojnë në një minierë ari në Kanada, ku njëri nga ata është një vajzë identike me Gretën ka sjellë dyshime.

Fotografia 121-vjeçare u gjet në arkivat e Universitetit të Uashingtonit.

Mund të mendoni se është thjesht një rastësi, por konspsiracionistët nuk pajtohen duke thënë se ajo është një udhëtare në kohë.

"Ndoshta ajo është nga e ardhmja që u dërgua në kohë në momentet kryesore në histori për të ndaluar ndryshimin e klimës",  sugjeroi përdoruesi i Tëitter Kelly Edwards.

Greta tërhoqi vëmendjen për kundërshtimet e saj kundrejt udhëheqësve botërorë.

Ajo udhëtoi me anije me vela nga Suedia në Amerikë.

Fotoja ka sjellë shumë dilema për origjinën e aktivistes 16-vjeçare.

Fotografia e vitit 1898

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento