• Opinion

  PD nuk rritet me pazare dhe bashkime mekanike

  PD nuk ka reflektuar as edhe një ditë që nga dalja në opozitë! Përkundrazi çdo herë që nis një debat i brendshëm, “udhëheqësit” kanë gati listën e...

 • Opinion

  Edvin Kulluri: Unë, Qimi dhe dhëndurët e partisë

  Të dashur miq! Dje “syri i byrosë politike” dhe disa bishta të foltores si dhëndri i udhëheqësit dhe ish ortaku i vëllait të Bashës që tashmë po...

 • Opinion

  Edvin Kulluri: Pyetjet që lindin natyrshëm të nesërmen e vendimit të Apelit, kush e drejton Partinë Demokratike?

  Pyetjet që lindin natyrshëm të nesërmen e vendimit te Gjykatës së Apelit: kush e drejton Partinë Demokratike?

 • Opinion

  Një debat absurd për vulën!

  Të dyja palët në konflikt në PD prej mëse 1 viti e gjysmë kanë ngritur një furtunë debatesh lidhur me “vulën” dhe simbolet e PD! Pra, të drejtën e...

 • Opinion

  Edvin Kulluri: Problemet e vjetra të 'opozitës së re'

  Një shkundje e opinionit që për nga solemniteti dhe optimzmi I Berishës dhe Metës, që  nëse do e nxjerrim nga historia dhe konteksti, rrekej të...

 • Opinion

  Berisha-Kokalari, një ‘divorc’ i paralajmëruar

  Shprehja “turp për ju Sali Berisha”, ishte sa e rëndë aq edhe e papritur nga goja e njeriut që I doli në krah anglisht Berishës në ditën e tij më...

 • Opinion

  Kulluri: Dorëheqja e Bashës nuk është fitore! PD duhet të kthehet konkurruese

  Te dashur miq! Pas 5 vitesh debate, perplasje e gara te manipuluara me leadership-in e Partise Demokratike, dje pasdite Lulzim Basha dha...

 • Opinion

  Edvin Kulluri: Çfarë (s) na mban bashkë!

  Çfarë na mbante bashke apo me saktë çfarë i mbante bashkë ata që tashmë edhe të shkuarën e mohojnë si arsye e bashkimit nën siglën e Partisë...