Greva e urisë në Elbasan, prindi i një prej invalidëve: Rama të na japë zgjidhje, ose të na pushkatojnë

Prindi i një prej invalidëve, Fadil Meta që është futur në grevë urie në Elbasan tha për Report Tv se të gjitha lekët që marrin nga kempi i çojnë për ilaçe. Ai tregon se ka një djalë të paralizuar, Ardian Meta për të cilin duhet të kujdeset i vetëm. Ai i bën thirrje kryeministrit Edi Rama që t’i japë zgjidhje problemit të invalidëve, të cilët iu është 16 mijë lekë paketa higjeno-sanitare.

“Të na rishikohen dosjet, s’kemi mundësi ti bëjmë këto shërbime. Unë jam i vetëm. Ai është i paralizuar. Si ka mundësi që t’i heqësh një tetraplegjiku, unë i bëj lekët vetëm ilaçe, nuk po pyesim për ushqime. I lutem Ramës, nuk e kemi politike, ju lutem na ndihmoni, ose në pushkatoni, me ça do i mbajmë. Ne nuk e kemi politike, grevë ekonomike. E mbajmë djalin vetëm me ilaçe”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Pas 3 ditësh përfundon greva e urisë së 5 invalidëve në Elbasan! Arrihet marrëveshja me Ministrinë për paketën higjieno-sanitare 16 mijë lekë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS