Gruaja sulmon me thikë në një muze në itali, vret një person dhe 3 të tjerë i plagos

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një muze në Mantova të Italisë, ku një grua me origjinë polake ka kryer një sulm me thikë, e si pasojë ka lënë të vdekur një person, dhe 3 të tjerë të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur brenda muzeut “Canneto sull’Oglio”, ku viktima është identifikuar si Paola Berettan, 54 vjeçe, punonjëse e këtij institucioni.

Agresorja, në momentin që ka hyrë në muze ka qëlluar me thikë punonjësen dhe një tjetër person. Pas kësaj, polakja doli në rrugë, ku qëlloi një grua që po shtynte një karrocë me një fëmijë. Të plagosurit raportohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu mediat italiane kanë shkruar se gruaja ka kryer sulm edhe një natë më pare, ndërsa aktualisht ajo ndodhet në qelitë e paraburgimit.

a.de.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Marrëveshja thelbësore për Zgjedhoren'/ Basha- Varhelyit: Opozita është plotësisht e angazhuar