Grupi i Bajrave/ Ekstradohet nga Holanda 'i forti' i Shkodrës

TIRANE - Ekstradohet nga Holanda Behar Bajri (Rustemi) 39 vjeç, një prej pjesëtarëve të grupit Bajri. 39-vjeçari nga Shkodra u ekstradua nga Holanda falë bashkëpunimit të Policisë së Shtetit me partnerët në kuadër të luftës kundër krimit të organizuar. 

Nga Specialistët e Zyrës Qëndrore Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Amsterdami/Hollandë drejt vendit tonë i Bajrit.

Behar Bajri  ishte  shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda në vitin 2018, ka caktuar masën e sigurisë ”Arrest me burg”, për veprat penale "Vrasja me dashje në bashkëpunim", "Trafikimi i armëve dhe municionit", "Organizimi i llotarive të palejuara", "Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie e pasurisë", kryer në bashkëpunim, në kuadër të grupit kriminal, "Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grup i strukturuar kriminal".

Behar Bajri është anëtar i grupit kriminal “Bajri”, i cili në bashkëpunim me anëtarët e tjerë të këtij grupi kriminal janë autorë të një sërë veprash penale.

Behar Bajri

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Kleaaa: 29/07/2019 11:49

  Ma te ulet se keto qe merren me femra nuk ka

  Përgjigju
 • Klea: 28/07/2019 16:18

  Kriminele te neveritshem ka prodhuar ky atdheu yne

  Përgjigju
  • Bobi: 28/07/2019 19:52

   Sa turp per shkodranet qe e konsiderjon trim ket vemje.po shkodranet kane burreri dhe bese,nuk jane si kto jevgjit qe shfrytezojn forcen qe u jep shteti per te perdhunu femra per te qa u vjen per doret.

 • Grupi I kavajes: 28/07/2019 12:19

  O popull behari,safeti,gjoka,edi,meba,ardiani qe jan te gjith bajri jane vartes te Enver Bajrit. Enver Bajri operon me grup te struktuar ndermjet gentit,sintniklasit,roterdamit,amsterdamit,antverpit,brugit,marsejes,granads etj etj me tipa si astrit salihi, ziha rete,bes idrizi,nin bubaqi,ali begu,zemar memqaj, elvis hot etj etj qe keto jane te gjithe nga shkodra pa permendur qytetet tjera. Keto bine parat ne shqiperi per ti pastruar dhe i pastron behar me legenat e tij. Ketyre duhen ti shtypen kokat jo ketyre ushtarve se do dalin perseri te rinj

  Përgjigju
  • O grupi kavajes: 29/07/2019 14:40

   Ti kenke grupi i shkodres jo i kavajes

  • Grupi i kavajes: 29/07/2019 02:21

   Pjese nuk jam por jane te gjitha gjera qe mund ti shohesh me syt e tu,ashu si i shohin gjithe shqiptaret qe jetojne ne keto qytete

  • Per grupin e kavajes: 28/07/2019 15:30

   Po ti pjese je qe i di kaq mire?

 • Eres: 28/07/2019 01:02

  Dhe ne Elbasan e Shijak kan njohje kto

  Përgjigju
 • Miri Shkodra.: 27/07/2019 21:47

  Te gjithe keta rrugaç e kan vendin ne burg ose ne varr. Keta nuk jane te forte por jane qyqar qe vrasin per lek, qe vrasin ne terr dhe tinez. Jan perdhunues te femrave, dhunojne kedo ... Ne Shqiperi e kemi policine e dobet por edhe moralin. Ne i kemi humbur vlerat si komb.

  Përgjigju
 • Per gentin: 27/07/2019 21:33

  O genti jam une mbi 35 vjec nga shkodra por ti me sa po kuptoj nuk qenke nga shkodra dhe nuk i njifke fare, o shok kto ne 2013 kan dal nga burgu me nja 10 vite burg te bome,e kur kan dal te lir kto Tom Doshi ju ka bo fresk bole ktyre.po ti do jesh naj lepurush e merresh me komente se sa per gangstera i njef shqiprija e e din kto lepurat sa i shkon ora,se i shpeton shurra kur ju permenin emrin,si ne burg si jasht.shif e merru me naj biciklet vlla se sje per kto pun ti .

  Përgjigju
  • Vlora: 27/07/2019 23:03

   Il padrinua i vlores qe nuk esht me thon i ka pas miq te forte kta kshu thon edison harizaj il padrinua qe sesht me

 • Srj: 27/07/2019 21:23

  Mos mar boll u mort me llafet jo kyn jo ai shifni mar punt tujet

  Përgjigju
 • roterdami: 27/07/2019 17:44

  shpresojme te lirohesh sa ma shpejt edhe enveri edhe te gjith kusherinjt se nuk ka mbet kush tadh pa ba si trim nshkoder

  Përgjigju
  • Shkoder: 27/07/2019 18:10

   Po pse trima te duken ty me perdhunu femra,shkoni mor legena se ju asht afru dita gjykimit per tan ju

 • Taku: 27/07/2019 16:32

  Gjithkush mund te flas tani nga pas por mos harroni esht e vertet qe emrin nuk guconin me ja permned ketij njeriu ok ..dhe mos harroni ke ka vlla ky njeri...keta jan me te fortet e te forteve ok

  Përgjigju
 • Tani: 27/07/2019 14:21

  Ky asht me plot goj i forti shkodres, edhe emrin kishin frig me ja permend e tesh qe asht ne burg munden me than ca te dojn . Ka ba shum krime vrasje , rrembime, perdhunime etj etj Nuk duhet te dale me kurr nga burgu, burgu perjet asht pak per ket

  Përgjigju
  • genti: 27/07/2019 23:27

   meqe ti i njifke shkruaj ne google shkelqim ose clirim cafi dhe bardhok pllanaj do te dali nje vendim i gjykates se larte per rrembim personi. je shume i vogel te me tregosh mua a kan qene shok apo jo. plus flasin proces verbalet

  • O gent: 27/07/2019 20:28

   Nuk Ke dit asigja thjesht i ke ndi si emra dhe I rreshton kot . Nuk kan ken shok keto qe rreshtove edhe bardhoku nuk ahst I vram. Vetem cimi me bardhokun kan ken grup nga keto qe permende

  • Per gentin: 27/07/2019 17:46

   Po pse te gjith shok kan qen kta lul kulla ka qen shok me caft e vid shegen po mir kocia sikur ka vrar cim cafin apo ashtu te ngatruar

  • genti: 27/07/2019 17:38

   ore a ka jjeri nga shkodra mbi 35 vjec ketu! keta jan bere te forte perj tom doshit mor njerez edhe makinen e blindume audi ai kanka dhene ne 2013 kur edrdhi ps u bene trima keta. kur e be sajmiri minister me perpara si ka pas njeri ne defter. ai mir kocia qe permendni ju ketu i lidhte me tel nga shkodra deri ne vlore.

  • genti: 27/07/2019 16:36

   keta si ma pas njeri ne defter fare se jan nga rrethinat ne shkoder nuk i ka njoft njeri hic jo me ti kene frike. ne shkoder grupi me rrezikshem ka qene grupi cim cafit. me antare gjithe caff, bardhok plallanj lul kulla vid shega kujtim barbullushi medi ivziku astirt kurmema bardh lici. te gjithe te vrare pervec lulit dhe medis. para keti grupu shume i rrezikshem ka qen gjon gjeka. gjergj bardhaj esat valbona. mir kocia ka qene super i rrezikshem po nuk ngacmonte njeri as tit kurmema.

  • Per lupon: 27/07/2019 16:36

   Edhe ato qe permende ti lupo te fort kan ken por ky ka ken ma famkeqi ne shkoder , nuk ka hanger arsy e nuk ka marr parasysh asigja sepse gjith kohen ka ken nen efektin e drogs. Edhe keto jan fis I madh edhe te vrasin te gjith nuk ka pas ca me ju ba as mir kocia as astrit kurmema qe kan ken te vetem, e as blert cafi I vetem

  • Tepe: 27/07/2019 15:19

   Ky asht ken legen po nemer te vllas vet bate si trim e perdhunone vajza.mir kocia lict e astrit kurmema se kan rru per te najher.po shteti ban trim edhe nji legen si puna tij

  • Lupo: 27/07/2019 14:51

   Kaq frike e kan pas ne shkoder kete? Po te fortit e shkodres Mir kocia, lict, caft, kurmema e te tjere e kishin frike kte apo nuk ngatrohej ky me keto qe permenda une. Mund te na thuash dicka?

 • Afrimi: 27/07/2019 11:25

  Se as “njeri” nuk quhesh,por je dicka midis asaj qe te del ke buza kur ke temperature dhe qurres,,ashtu je. Laj hesapet tani dhe futu ne kafaz si “kafsha” se as kafshe nuk quhesh. Motren tende ose kusherirat tja bente njeri ate ,cfare do beje o vemje?? O furç haleje. Vdis ne burg tani.

  Përgjigju
  • Per jimy: 27/07/2019 18:06

   Sa the dy vjet edhe asht jasht,srz e ke,shtaja edhe nja 30 prej mejet.shume shpejt ka mu perball me gjykaten e krimeve te renda. pretenca e prokuroris per te ka me ken burgim perjet me ato akuza qe lexova ma siper.

  • Jimy: 27/07/2019 16:45

   Ku Jan tan ata qe prmeni MA siper , Mir kocija , licaj . Ky asht gjalle e fort prap , 2 vjet the asht jasht prap , great guy×

Lajmi i fundit

John

Ishte izoluar mëngjesin e sotëm nga forcat zjarrfikëse, riaktivizohet sërish vatra e zjarrit në malin e Dukatit