Grupi parlamentar i PD mblidhen për të diskutuar për Presidentin e ri, Basha dhe mbështetësit e tij më të ngushtë mungojnë sërish

Grupi parlamentar i PD mblidhen për të diskutuar për Presidentin e ri, Basha dhe mbështetësit e tij më të ngushtë mungojnë sërish

1648058752_basha1.jpg

Ish-kryedemokrati Lulzim Basdha dhe mbështetë3sit më të afërt të tij kanë bojkotuar sërish mbledhjen e grupit parlamentar të PD. Grupi i PD është mbledhur sot për të diskutuar mbi çështjen e Presidentit të ri, megjithatë Lulzim Basha mungon në tryezën e diskutimeve, e bashkë me të edhe Gazment Bardhi, Grida Duma e Jorida Tabaku.

Mungojnë në mbledhje:

Lulzim Basha

Gazment Bardhi

Grida Duma

Jorida Tabaku

Agron Gjekmarkaj

Luciano Boci

Tomor Alizoti

Xhelal Mziu

Edi Paloka

Flutura Acka

Helidon Bushati

Alfred Rrushaj

Elda Hoti

Emilja Koliqi

Fation Veizaj

Fedinand Xhaferraj

Kastriot Piroli

Kreshnik Collaku

Sorina Koti


Lajmi kryesor:

Negociatat me PS për Presidentin, dështon mbledhja e grupit të PD! Berisha-Alibeajt: Je i përzgjedhuri i Ballës, as Rama s'të përfill! Kreu i grupit: S'ke asnjë rol në parti, vjen bën zhurmë


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj