'Grupimi për PD'/ Topi: S'kanë asnjë të drejtë morale! Duhet të merren dhe me Berishën, jo vetëm Bashës se ai i përjashtoi nga partia

 

Bamir Topi është rreshtuar si ndër kritikët më të fortë të lidershipit aktual në Partinë Demokratike, por ka dalë hapur kundër "grupimit për PD-në, me në krye Bujar Nishanin. Kjo sepse sipas tij, ato bëjnë me faj vetëm Lulzim Bashën, ndërkohë që për Topin, ata nga partia i përzuri Sali Berisha.

"Të gjithë këto gjë dalin, ato lloj kritikësh nuk kanë të drejtë morale, se tjetër gjë mendojnë dhe tjetër gjë thonë. Ato duhet të fusin në analizë edhe atë që qëndron pas kryetarit zyrtar (Berishën). Ato thonë se na përjashtoi Basha, jo Berisha, ca është kjo? Kam qenë shumë korrekt. Si ka mundësi që Nishani, kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, të mos futet në listë për deputet? po rrëzojnë bazat logjike të funksionim të një partie", tha Topi.


Lajmi kryesor:

Kontestimi i 25 prillit/ Topi në Report Tv: 'Luftë' e Bashës për të ruajtur karrigen e tij, nuk është liruar nga Berisha që do pronësinë e përhershme të PD


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë