Gurë dhe baltë prej shiut në aksin Elbasan-Librazhd, dëmtohen disa mjete nga rënia e inerteve

Si pasojë e reshjeve të shiut në Elbasan, janë dëmtuar edhe makina të tjera nga rënia e inerteve.

Reshjet e shiut kanë pushtuar Elbasanin dhe kanë shkaktuar  disa dëmtime të mjeteve që lëviznin në aksin rrugor Librazhd- Përrenjas, ku uji ka vërshuar në rrugë duke e bërë të vështirë qarkullimin e mjeteve.

Policia rrugore ndodhet në këtë aks rrugor dhe po bën monitorim të situatës.


Lajmi kryesor:

Reshje të dendura shiu, 40 fshatra pa drita në Korçë, përmbytet Bulevardi! Probleme te 'Rruga e Arbrit' dhe në aksin 'Librazhd-Përrenjas'


M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Shtrenjtimi i apartamenteve pritet të vijojë edhe në vitin 2024! INSTAT: Kostot në ndërtim u rritën me 4.2%, shkak energjia dhe rritja e pagave

Shtrenjtimi i apartamenteve pritet të vijojë edhe në vitin 2024! INSTAT: Kostot në ndërtim u rritën me 4.2%, shkak energjia dhe rritja e pagave