Guterres: Këshilli i Sigurimit i OKB-së dështoi t'i jepte fund luftës në Ukrainë

Guterres: Këshilli i Sigurimit i OKB-së dështoi t'i jepte fund luftës në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres


“Këshilli i Sigurimit i OKB-së dështoi të parandalonte dhe t'i jepte fund luftës në Ukrainë”, kjo ishte ajo që deklaroi ditën e sotme Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres gjatë një konference për shtyp në Kiev.  


Lajmi kryesor:

Raketat godasin Kievin gjatë takimit të Zelenskyt me Guterres: Sulm për të poshtëruar OKB-në! Sekretari: Jam i tronditur


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Protesta e Berishës, reagim Kim: E rëndësishme që protesta të jetë paqësore

Protesta e Berishës, reagim Kim: E rëndësishme që protesta të jetë paqësore