Guvernatori i Dnipropetrovsk: Rusia përdor municione thërrmuese

Guvernatori i Dnipropetrovsk: Rusia përdor municione thërrmuese

1655831646_Capture.JPG

“Natë sërish me granatime. Armiku goditi gjashtë herë rrethin Kryvyi Rih, duke synuar në mënyrë tinëzare lagjet e banuara. Ka shkatërrim të banesave. Qyteti është pjesërisht pa dritë dhe ujë. Municionet thërrmuese mbetën në rrugë dhe oborre pas granatimeve. Ekipet e shpëtimit i çuan njerëzit në siguri. I kërkoj banorëve të kenë kujdes. Dhe në asnjë rrethanë mos prekni objekte të dyshimta”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Ukrainës dhe Moldavisë u jepet statusi i vendit kandidat për anëtarësim në BE! Zelensky: Moment historik


E.K/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë

‘Mos na incizo, na q….!’/ Sekseri kalon qytetarin në Portin e Vlorës me 170 euro! Pezullohen 3 punonjësit e policisë