Gërmimet arkeologjike në Apoloni nxjerrin në pah granatën e Luftës së Parë Botërore (VIDEO)

Gërmimet në parkun arkeologjik të Apolonisë kanë nxjerrë në sipërfaqe një granatë dore që mendohet se i përket Luftës së Parë Botërore.

I gjithë territori është rrethuar me perimetër sigurie dhe pranë vendit ku është gjetur granata ndodhen edhe forcat policore.

Në vendin e ngjarjes ndodhet edhe ekspedita franceze e cila po merret me gërmimet në këtë zonë.

Granata pritet të demontohet nga forcat xheniere.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq me dallgë/ Policia: Motorët e ujit e peshkarexhat të mos dalin në det