Hahn: Dështimi për hapjen e negociatave përgjegjësi e BE-së! U dëmtua seriozisht besueshmëria

1571398385_hahn.jpg

Komisioneri Johaness Hahn ka reaguar sërish për qëndrimin kundër hapjes së negociatave me BE dhe Maqedoninë e Veriut. Hahn tha se kjo rrezikon besueshmërinë e BE jo vetëm në Ballkan por edhe më gjerë.

"Për të qenë të qartë: Përgjegjësia për këtë dështim nuk është tek vendet që shpresojnë për një vendim pozitiv. Ata u dorëzuan. Ishte BE që dështoi sepse nuk arriti të hapet për shkak të problemeve të brendshme. Kjo dëmton besueshmërinë e BE jo vetëm në Ballkan por edhe më gjerë", shkruan Hahn.

Postimi i Johanes Hahn


Lajmi kryesor:

Liderët e BE pa vendim për negociatat! Macron veto Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut...Zgjerimi 'shtyhet' në 2020


  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Masat anti-COVID, Suedia heq Shqipërinë nga lista e ‘vendeve të sigurta’, nga e hëna ndalohen udhëtimet jo esenciale