Hajdari pas videos ku PD pretendon se Lefter Alla pi kokainë: Në një vend me pasuri minerale si Bulqiza qytetarëve nuk i ofrohet asgjë

1576770323_hajdari.jpg

Kryetarja e grupit parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari ka reaguar pas publikimit të videos ku Partia Demokratike pretendon se kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla shfaqet duke pirë drogë. Hajdari thotë se qytetarëve të Bulqizës që është një vend me pasuri minerale nuk i ofrohet asgjë, ndërsa kryebashkiakë përcaktohen konsumatorë të kokainës.

"Një vend me pasuri minerale si Bulqiza, prej vitesh është shfrytëzuar nga politikanë e biznesmenë. Qytetarëve të këtij vendi nuk ju ofrohet asgjë më shumë se mjerim dhe varfëri, ndërkohë që kryebashkiakë përcaktohen konsumatorë të kokainës dhe bashkëpunues të drogës", shkruan Hajdari.


Lajmi kryesor:

U akuzua se po pinte kokainë, kryetari i bashkisë: Montazh! Shantazh i klientëve të PD që i largova pasi grabitën Bulqizën


  • Sondazhi i ditës:

    Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?×

Lajmi i fundit

John

Kapen 15 emigrantë në Tepelenë, 3 dërgohen në spital, shfaqen probleme shëndetësore