Hajdutët 'inteligjentë'! Hyjnë për të vjedhur nga dera sikur të ishin të zotët e shtëpisë...dinin 'sekretin' e çelësit

Vrima te muri i shtëpisë ku ishin futur paratë

Dy telefona celularë dhe 10 mijë lekë të rinj janë vjedhur në një banesë në Këlcyrë. Por ajo që bie në sy është se dera e shtëpisë nuk është hapur me dhunë! Autorët kanë hyrë duke e ditur shumë mirë vendin se ku pronarët e fshihnin çelësin, pikërisht në një vrimë në murin e jashtëm të banesës. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku autorët kanë hyrë nga porta kryesore në shtëpinë përdhese në lagjen e ish-ndërmarrjes së bonifikimit. Policia ka nisur hetimet për zbulimin e autorëve.

Vrima te muri i shtëpisë ku ishin futur paratë

Vrima te muri i shtëpisë ku ishin futur paratë

Dera e shtëpisë ku u morën paratë

G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento