Ripublikohen foto nga bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë, si dukej Rinasi e Fieri në 1999 (FOTO)

Një shtetas serb i quajtur, Neven Djenadija ka arritur të ruaj reth 440 foto nga ndërhyrjet e forcave të NATO-s dhe ti ripublikojë ata në profilin e tij të Facebook.  Djenadija shkruan se brenda disa ditësh arriti ti shkarkonte fotot nga një server në ministrinë e Mbrojtjes së Amerikës dhe ti ruante ato.

Fotot në serverin e ministrisë se Mbrojtjes së Amerikës, sipas Djenadija do të kalonin në një server të ri dhe së shpejti nuk do të mund të aksesoheshin më prandaj ai i ka ruajtur për ti arkivuar.

Në foto shfaqen edhe qyteti i Fieri dhe aeroporti i Rinasit, ku ky i fundit ishte kthyer në një nga bazat kryesore të natës në atë kohë.

  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

  • Fredi: 19/04/2019 20:45

    Në kete kohe akoma m*tëria f sh a t a r e nuk kishte shemtuar territorin e republikes nga Konispoli në Vermosh më ndertime funderrina e zaptime e masakra mjedisore. Tani eshte koha per ta çmontuar kete muteri dhe per te pastruar e rehabilituar vendin, nderkohe qe fshatarsia të detyrohet të shkojë atje nga erdhi. Pushteti i fshatarëve me pushtet duhet te mari fund!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID