Ripublikohen foto nga bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë, si dukej Rinasi e Fieri në 1999 (FOTO)

Ripublikohen foto nga bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë, si dukej Rinasi e Fieri në 1999 (FOTO)

Një shtetas serb i quajtur, Neven Djenadija ka arritur të ruaj reth 440 foto nga ndërhyrjet e forcave të NATO-s dhe ti ripublikojë ata në profilin e tij të Facebook.  Djenadija shkruan se brenda disa ditësh arriti ti shkarkonte fotot nga një server në ministrinë e Mbrojtjes së Amerikës dhe ti ruante ato.

Fotot në serverin e ministrisë se Mbrojtjes së Amerikës, sipas Djenadija do të kalonin në një server të ri dhe së shpejti nuk do të mund të aksesoheshin më prandaj ai i ka ruajtur për ti arkivuar.

Në foto shfaqen edhe qyteti i Fieri dhe aeroporti i Rinasit, ku ky i fundit ishte kthyer në një nga bazat kryesore të natës në atë kohë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fredi: 19/04/2019 20:45

    Në kete kohe akoma m*tëria f sh a t a r e nuk kishte shemtuar territorin e republikes nga Konispoli në Vermosh më ndertime funderrina e zaptime e masakra mjedisore. Tani eshte koha per ta çmontuar kete muteri dhe per te pastruar e rehabilituar vendin, nderkohe qe fshatarsia të detyrohet të shkojë atje nga erdhi. Pushteti i fshatarëve me pushtet duhet te mari fund!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Bëmë baba të të ngjaj', Del Piero Jr. shënon supergol nga distanca

VIDEO/ 'Bëmë baba të të ngjaj', Del Piero Jr. shënon supergol nga distanca