Hani i Hotit/ I dënuar me 4 vite burg nga drejtësia polake, kapet 61-vjeçari me qëllim ekstradimin (EMRI)

Një shtetas polak është ndaluar nga policia në pikën kufitare të Hanit të Hotit. 61-vjeçari Jan Stanek  ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga shteti polak.

Falë edhe informacioneve të shkëmbyera nga Interpol Tirana dhe homologëve në Poloni u bë e mundur ndalimi i 61-vjeçarit, teksa ai po hynte në Shqipëri.

'Si rezultat i intervistimit të detajuar dhe shkëmbimit të informacionit ndërmjet Interpol Tiranës dhe homologëve në Poloni, të kryera në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit”, për ndalimin e shtetasve të shpallur në kërkim kombëtar ose ndërkombëtar, u ndalua në hyrje të Shqipërisë, shtetasi polak Jan Stanek, 61 vjeç.', thuhet në njoftimin e policisë. 

Ai ishte dënuar nga autoritetet gjyqësore në Poloni me 4 vite e 6 muaj burg për vjedhje dhe krime në fushën e narkotikëve.

Ndërkohë tashmë vijojnë procedurat për ekstradimin e tij në Poloni.

G.K/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Rotacioni me Shqipërinë, de la Fuente i Spanjës: Kërkojmë fitoren, jemi larg ekipit të 2008-ës

Euro 2024/ Rotacioni me Shqipërinë, de la Fuente i Spanjës: Kërkojmë fitoren, jemi larg ekipit të 2008-ës