FOTO/ Hapet rruga e re drejt aeroportit të Rinasit, do të lehtësojë trafikun e krijuar gjatë sezonit të verës

FOTO/ Hapet rruga e re drejt aeroportit të Rinasit, do të lehtësojë trafikun e krijuar gjatë sezonit të verës

Pamje nga rruga e re drejt Rinasit

Ditën e sotme është finalizuar hapja e rrugës së re drejt aeroportit të Rinasit, njofton Belinda Balluku.  Rruga e re krijon një unazë qarkulluese në Aeroportin e Rinasit duke lehtësuar të gjithë trafikun që krijohet gjatë sezonit veror.

Lajmi është bërë i ditur nga një video e shpërndarë në facebook edhe nga kryeministri Edi Rama 

“Ndodhemi në rrugën e re e cila krijon një unazë qarkulluese në aeroportin e Rinasit duke shfryrë kështu trafikun dhe gjithë problematikën që kemi pasur kryesisht gjatë sezonit veror për hyrjet dhe daljet nga parkingjet. Nuk kemi gjithë fluksin e trafikut që vinte si nga veriu e si nga Tirana dhe që rrotullohej rreth bustit të Nënë Terezës që nuk kishte kapacitete për ta mbajtur. Në mes të rrugës nga qafa e Kasharit në drejtim të Rinasit kemi një dalje djathtas që dërgon një pjesë të trafikut, pra atë pjesë të trafikut që është e dedikuar vetëm për aeroportin e Rinasit”- u shpreh zv. kryeministrja, Belind Balluku gjatë inspektimit. 

B.V/xy/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Altintop: 02/12/2022 17:39

    Ajo shigjeta qe tregon majtas ne mes te ktheses ja ka fut kot…vendoset 100m para se te shkosh tek kthesa.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol