Hapja e negociatave/ Hahn: Vendimi para verës

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka konfirmuar edhe një herë se vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jepet para verës.

Me anë të një reagimi të bërë publik në Tëitter, Hahn ka thënë se është mirnjohës për takimin me grupin e Bundestag në Europën Jug-lindore. Sipas Hahn çelja e negociatave me BE bazohet tek meritokracia.

Ndërkohë për dhënien e 'dritës jeshile' për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë Hahn e konfirmoi edhe në një intervistë të dhënë për Radio Europa e Lirë.


 


E.L./Shqiptarja.com
Komento