Hapja e negociatave/ Hahn: Vendimi para verës

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, ka konfirmuar edhe një herë se vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jepet para verës.

Me anë të një reagimi të bërë publik në Tëitter, Hahn ka thënë se është mirnjohës për takimin me grupin e Bundestag në Europën Jug-lindore. Sipas Hahn çelja e negociatave me BE bazohet tek meritokracia.

Ndërkohë për dhënien e 'dritës jeshile' për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë Hahn e konfirmoi edhe në një intervistë të dhënë për Radio Europa e Lirë.


 

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Arrestimi i shefit të Fushë Arrëzit për përdhunim, Lleshaj: Gjest i ulët kriminal! S'e kthejmë dënimin me vdekje, po punojmë për një plan tjetër