(VIDEO + FOTO)Helikopterët britanikë ‘spektakël’ mbi sheshin ‘Skënderbej’! Ilir Xhebexhia: Demonstrim i partneritetit mes dy vendeve!

Dy helikopterë luftarak të Flotës Mbretërore Britanike, dhuruan spektakël për qytetarët mëngjesin e së dielës, teksa fluturuan mbi Sheshin Skënderbej në kuadër të bashkëpunimit në fushën e Mbrojtjes mes dy vendeve.

Ky demonstrim, vjen edhe në kuadër të një sërë aktivitetesh për 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Komandant i Forcës Tokësore, Gjeneral brigade Ilir Xhebexhia tha se Forcat Speciale Shqiptare tha se Shqipëria po përgatitet intensivisht për stërvitjen e gjerë së bashku me Forcat speciale britanike, ndër më të fortat sot në botë.

Përfaqësuesi i forcave ushtarake britanike tha se Forcat e Armatosura Shqiptare janë një forcë e rëndësishme për paqen dhe stabilitetin në rajon.

K.M/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Kandidat për eurodeputet grek, studiuesi Ardit Bido: Sot Beleri nxori fytyrën e tij, u faktua që s’ka lidhje me Shqipërinë dhe Himarën

Kandidat për eurodeputet grek, studiuesi Ardit Bido: Sot Beleri nxori fytyrën e tij, u faktua që s’ka lidhje me Shqipërinë dhe Himarën