Helmimi i 26 numëruesve të Votave në Kosovë, Gjuric: Po përgatitet skenari që në Kuvend të futen serbët e Kurtit

KOSOVË- Drejtori i Zyrës së Kosovës në Qeverinë Serbe Marko Gjuriç ka hedhur akuza të rënda ndaj qeverisë së Prishtinës, sipas së cilit po synon përçarjen e serbëve.  Në reagimin e tij lidhu me helmimin e 26 numëruesve dhe komisionerëve zgjedhorë në Prishtinë, Gjuriç tha se ky është një skenar që në kuvend të futen 'serbët e Kurtit'.

‘’Nga kjo çfarë ndodhi sot duhet parë të gjithë se çfarë budallenjsh shovinistë në Prishtinë merren me politikë, dhe e gjithë kjo bëhet që serbët prapë të akuzohen dhe të ekspozohen ndaj urrejtjes, me qëllim që nga mllefi i katastrofës zgjedhore të nxirren Rada Trajkoviç dhe kandidatët tjerë të Kurtit”, u shpreh Gjuriç.

Sipas mediave kosovare, 26 numërues janë helmuar ditën e sotme në Kosovë, teksa po hapnin zarfet e ardhura nga Serbia, me fletë votimi për zgjedhjet e zhvilluar me 8 tetor.

B.K./G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes