‘Hetim kompleks’, Kryemadhi komenton deklaratën e kreut të SPAK për inceneratorët: Është shumë i thjeshtë, argumentim politik

 

“Hetim kompleks”- kështu e cilësoi kreu i SPAK-ut, Arben Kraja hetimin për inceneratorët. Pyetjes së gazetares së Report Tv, Danjela Maloku, Kryemadhi iu përgjigj duke e cilësuar si argument politik.

“Nuk mendoj që është hetim kompleksi. Është një hetim shumë i thjeshtë i inceneratorit të Tiranës. Pika e lidhjes së përbashkët është Pivot 4. Argumentim politik komenti si çështje komplekse. Ccështja e inceneratorit të Tiranës ka vështirësinë e saj. Nuk është si rasti i Elbasanit dhe Fierit për shkak se pagesat kishin mbaruar.”- tha Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Inceneratori i Tiranës/ Kryemadhi: 19 kompani të tjera kanë kryer evazion fiskal, Klodian Zoto u pagua me 25 mln $ nga 'Offshore'! Sërish dy të moshuar 'kanë marrë' 1 mln $


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Lista Serbe nuk aplikon për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri tw Kosovws

Zyrtare/ Lista Serbe nuk aplikon për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri tw Kosovws