Hetimi: Kejsi Hysa njihej si “Tik Fajdexhiu”, jepte para me kamatë (Detaje të reja)

Hetimi: Kejsi Hysa njihej si “Tik Fajdexhiu”, jepte para me kamatë (Detaje të reja)

Report Tv zbulon se viktima njihej si “Tik Fajdexhiu”, pasi jepte para me përqindje.

Kejsi Hysa u gjet i groposur në afërsi të një përroi afër varrezave në Nikël të Fushë-Krujës.  Për banorët e zonës ai njihej me pseudonimin “Tik-Fajdexhiu”. Hetuesit kanë zbuluar se se Kejsi Hysa, ishte ipërfshirë në dhënien e parave me fajde dhe shitje droge.

Një prej pistave ku po hetohet është dhënia e parave me fajde personave të zonës ose edhe në qytete të tjera. Kejsi Hysa, ishte me origjinë nga Laçi, por pas ngjarjes në Sarandës, ku u shpall në kërkim, strehohej në zonën e Niklës.

Po të njëjtat burime i thanë Report Tv se pistoleta e gjetur së bashku me një pushkë, në afërsi të vendit të ngjarjes është arma me të cilën u ekzekutua 34-vjeçari.

Si shkoi policia deri tek autorët?

Burime nga grupi hetimor sqaruan se fillimisht janë analizuar tabulatet telefonike të disa ditëve përpara se ai të zhdukej dhe se telefoni për herë të fundit kishte lëshuar sinjal, pikërisht nga zona e Niklës.

Po ashtu, grupi hetimor ka kqyrur disa kamera sigurie të zonës nga ku ka ndërtuar lëvizjet e fundit të viktimës Kejsi Hysa.

Mwsohet se gjatw kontrolleve qw policia ka bwrw nw banesat e dy autorwve tw dyshuar janw gjetur sende personale tw viktimws. 


Lajmi kryesor:

Fushë-Krujë/ Jepte para me fajde, gjendet i groposur me 2 plumba në kokë Kejsi Hysa


  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Qëllohet me armë në drejtim të godinës së Top Channel, afër studiove të Big Brother, vritet roja! Një makinë gjendet e djegur në autostradë, dyshohet e autorëve

Qëllohet me armë në drejtim të godinës së Top Channel, afër studiove të Big Brother, vritet roja! Një makinë gjendet e djegur në autostradë, dyshohet e autorëve