Hetimi ndaj Juventusit, mes 42 transferimeve të dyshimta edhe afrimi i dy futbollistëve shqiptarë tek bardhezinjtë! Lista e plotë

Hetimi ndaj Juventusit, mes 42 transferimeve të dyshimta edhe afrimi i dy futbollistëve shqiptarë tek bardhezinjtë! Lista e plotë

Janë 42 transferimet që ka bërë Juventusi që janë në lupën e Prokurorisë së Torinos ku më i famshmi është shkëmbimi Pjanic-Arthur mes Juventusit dhe Barcelonës.

Por në listën e hetimeve është edhe transferimi i dy futbollistëve shqiptarë që janë afruar nga Juventusi në ekip dhe janë në pronësi të klubit Bardhezi. Bëhet fjalë për transferimin e sulmuesit Giacomo Vrioni nga Sampdoria për tek Juventusi për shumën e 2.88 mln euro. Vrioni që aktualisht luan si i huazuar tek Tirol në Austri ka qënë më shumë pjesë e Juventus Under 23. Por do të hetohet edhe transferimi i Albian Hajdarit futbollistit me origjinë kosovare nga Bazel tek Juventus për shumën e 4 mln eurove.

Pra mes 42 transferimeve të dyshimta që ka bëre Juventusi dhe që po hetohen nga Prokuroria janë edhe transferimet e dy futbollistëve shqiptarë Vrioni dhe Hajdari.

Juventusi rrezikon nga gjobë deri në penalizim me pikë./ Përgatiti Andi Kapxhiu


Lajmi kryesor:

Guardia Di Finanza 'mësyn' në zyrat e Juventus! 3 zyrtarët më të lartë të klubit akuzohen për 'mashtrim financiar', shifra deri në 50 mln euro! Sekuestrohen dokumente


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kosovë/ Një person në Jarinjë sulmon policin dhe ikën

Kosovë/ Një person në Jarinjë sulmon policin dhe ikën