‘Hidhërim i veçantë’, Duka shpreh ngushëllimet për Finon: Mbi të tjera ishte dashamirës i madh i futbollit

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen e ish-kryeministrit Bashkim Fino nga jetë për shkak të COVID-it. Duka thotë se është shumë i trishtuar, për një personazh që mbi të tjera ishte edhe një dashamirës i madh i futbollit. Mbi të tjera Fino ka qenë edhe rivali i Dukës në zgjedhjet për president të FSHF-së në 2018.

“Lamtumirë i dashur Bashkim!

Përtej trishtimit, që sjell çdo humbje, lajmi për largimin nga jeta të politikanit dhe njeriut publik Bashkim Fino, më ka sjelle hidhërim të veçantë. Ai përpos kontributeve të veçanta dhe të vlerësuara në politikë, ka qënë një dashamires i veçantë i futbollit.

Një personazh i veçantë i politikës, që gjithmone nuk ka munguar të jetë i pranishëm në stadium apo për të dhënë kontributin e tij për të mirën e kësaj loje të mrekullueshme.

Në këtë moment të vështirë për familjen dhe miqtë e tij të shumtë, gjej rastin t’i shpreh familjes dhe të afërmve ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e njeriut të tyre më të dashur.

Lamtumirë Bashkim, lamtumirë mik, familjar dhe dashamirës i madh i futbollit!”-shkruan Duka. 

 


Lajmi kryesor:

Shuhet Bashkim Fino, sot ditë zie kombëtare! Ish-Kryeministri i 'Pajtimit Kombëtar' humb betejën me COVID! Rama: Miku im nuk jeton më! PS dhe PD ndërpresin fushatën


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen