Hidhet në erë pallati 5-katësh në Poliçan (VIDEO-FOTO)

Një pallat 5 katësh është hedhur në erë mesditen e sotme nga Inpektoriati i Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit. Shkak është bërë amortizimi i banesës dhe për shembjen e tij janë përdorur 30 kilogramë lëndë eksplozive, të vendosura  në 1500 furnela (vrima) të hapura.

Report TV ka sjellë "live" momentin e shembjes së kësaj banese, e cila prej vitit 1990 ka qenë e pabanueshme. Zona është mbuluar nga pluhuri, e ndërsa deri më tani nuk dihet ende nëse ka pasur dëmtime në banesat përreth.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento

Komente

 • Mandi: 19/04/2019 15:00

  Bo bo si qenka aty ne Polican si ne Siri qe esht ber luft hahaha Shyqyr qe jam ne Londer tani. Po te pish bar terditen nuk i ve re qytetit tend qe jeto. Pershendes cuat e Policanit, Mandi

  Përgjigju
  • ana: 19/04/2019 16:40

   Bravo te lumte!×

Lajmi i fundit

John

Ndalimi i shkollës për vajzat në Afganistan do të ishte joislamik, tha kryeministri pakistanez