VIDEO /Hidhnin mbeturina në ‘Qafën e Llogarasë’ dhe ndotnin mjedisin, nis hetimi për 3 administratorë restorantesh

VLORË- Tre administratorë restorantesh në Llogara janë vënë nën hetim nga policia  pasi kanë ndotur mjedisin në duke hedhur mbeturina në vendin e quajtur “Qafa e Llogarasë”.

Policia bën me dije se ka nisur procedimi në gjendje të lirë për B. D., T. D. dhe G. D, të tre banues në Dukat, ndërkohë që vijojnë hetimet për kapjen e personave të tjerë që kanë ndotur zonën duke hedhur mbeturina.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.   

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Dukati: 21/02/2024 16:20

  SI INJORANT QE JANE BEXHET,TARE,GURI DERVISHALIAJ NUK E DINR CFARE ESHTE TE MBASH PASTERTI TANI LE TE PAGUAJNE CA NE PROKURORI

  Përgjigju
 • Agjencia e mjedisit: 19/02/2024 20:11

  E qelben dukaqotet llogaran.tani qe behet tyneli do ven ne gop te motres legenat

  Përgjigju
 • Go West: 19/02/2024 20:02

  Hidhni nje sy ne Orikum, ku hidhen plehrat e Gjirit te Vlores, te rotonda ne qytet, pastaj shkoni ne male e ne fusha...Nuk ka me zi.

  Përgjigju
 • xXx: 19/02/2024 19:46

  Rripjani kokën këtyre kokëpalarëve...

  Përgjigju
 • Qytetari: 19/02/2024 16:06

  Njeri nga keta eshte ai plehra qe ka lokalin te fusha e sportit ne Llogara.abandonojini pisanjosat llumrat qe ndosin natyren tone te bukur

  Përgjigju
  • Sati: 19/02/2024 16:50

   Duhet të paisen me kosha mbeturinash. Tëgjitha detyrimet i paguajn. Megjithaté nuk duhet ndotur ambienti.

 • Sondazhi i ditës:

  Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë

O’Brien nesër në Beograd për takime me krerët e Serbisë