Himarë/ Makina e kryeplakut të Lukovës shkatërrohet nga militantët e PD! Policia procedon një 60-vjeçar

1619087888_AA1BE13AA56D4861A7B77A86AFAF9728large696x464.jpeg

Në orët e para të mëngjesit të sotëm kryeplakut të Lukovës i kanë dëmtuar  automjetin e tij, duke i çarë gomat e makinës dhe duke shkruar 'voto PD'.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Himarë proceduan penalisht shtetasin J. GJ., 60 vjeç, pasi dyshohet se në datën 21.04.2021, ka dëmtuar gomat e një automjeti, si dhe ka shkruar në të mbishkrime më përmbajtje politike. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme", ka njoftuar policia.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Lajm i mirë sepse të mërkurën jeni shumë krijues, horoskopi për ditën e sotme