Histeria për 'Sami Frashërin', Veliaj: Monika duhet çuar në Prokurori për shpifje! Vetë nuk ka ndërtuar një shkollë

Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha sot se kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi duhet të paditet në Prokurori për shpifjet lidhur me rindërtimin e shkollës “Sami Frashëri”.

Gjatë një bashkëbisedimi me banorë të Njësisë 9, Veliaj shtoi se fëmijët e tyre i çojnë me studime jashtë vendit, kurse për fëmijët që studiojnë në Shqipëri, jo vetëm që nuk bënë asnjë shkollë kur drejtonin qytetin, por dalin edhe kundër shkollave të reja.

“Fëmijët e tyre i kanë në Angli dhe Hollandë. Për çfarë iu duhen shkollat këtyre?! Ngritën gjithë atë histeri për shkollën “Sami Frashëri”! Monika duhet çuar në Prokurori për shpifje. “Do e ndërtojnë në Paskuqan” - tha, por Paskuqani është në bashkinë tjetër.  Mirë që s’dinë të punojnë, mirë që janë të paaftë, që s’kanë bërë një shkollë në Tiranë edhe kur e qeverisnin bashkë. Kam kaq kohë që i sfidoj: Më thoni një shkollë që keni ndërtuar, por nuk kanë bërë asnjë”, u shpreh Veliaj.

Ai shtoi se vërtet s’kanë ndërtuar shkolla, por ama në kohë pandemie i shtuan vilat e tyre.

“Falë punës tonë, dhe jo gjumit, edhe vilave të tyre iu është rritur vlera, se Tirana tani është e pastër, e investuar dhe e rregullt”, tha Veliaj.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

 • Jani: 14/01/2021 01:40

  Femra me gojepiset e planetit monika qe s'ka bere nje pune ne jeten e saj vetem ngri kembet perpjete,,kerkon llogari,,ta shikoje populli c'fare llum opozite eshte kjo...edhe lana behet pis nga kjo..ptu.ptu...

  Përgjigju
 • Turi: 14/01/2021 01:35

  Me te vertete monika dhe luli nuk kane bere asgje per tiranen,,por dhe ti erion ke bere shkolla,,kopshte,ke shtruar rruge,,,por ke bere dhe shume pallate pa plan,,urbanistike dhe bukuri,,per kete duhet te pergjigjesh,,ke shembur dhe teatrin pa pyetur popullin e tiranes,,,vetem per teatrin duhej te kishe dhene doreheqjen si kryebashkiak.....<iframe width="640" height="300" src="https://www.youtube.com/embed/qQA4DDFFPNg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>oullin e tiranesppergj<iframe width="640" height="300" src="https://www.youtube.com/embed/qQA4DDFFPNg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>ugjesh,;po ashtu

  Përgjigju
 • Ela: 13/01/2021 20:22

  Po cfare prokurorie mor shoku Eri?! Te gjithe ate qe flasin kunder ose te kritikojne ty e Maznikun, duhet te shkojne direkt e ne burg! As per gjyqe nuk ka nevoje. Po si mund nje njeri te perdore lirine e shprehjej ndaj nje qeveritari? Ja le te dale Soreka e jape ndonje rast ne BE ku ka kritike ndaj qeveritareve. Asnje. Vetem ndaj opozites duhet te kete kritika. U bene kta. Tani Moniken se kuptojme cpati, ajo te kishte dhe si djalken e saj. Hec e merre vesh ket pune.

  Përgjigju
 • robi: 13/01/2021 18:46

  Mos ja hani hakun Nafijes , ajo ka ndertuar kampingun me te turpshem ne planet ne Jale ku hardallosen lristat erotiko naziskine te haremit famekeq , ku femrat cvirgjerohen dhe dalin pergjithmone nga rruga e zotit dhe thyejne xhama, bllokojne rruge, bllokjne mesimin , pune te perdalurash nga trute.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Virusi i rrezikshëm/Shqipëria embargo shpendëve nga 15 vende! Ministrja Ekonomi: Ndalimi në koordinim me BE-në