Holanda leksion Belgjikës, Danimarka 'përmbys' kampionët e botës! Frikë për Mbappe-n, Lukaku-n dhe Varane-n

Holanda i ka dhënë një leksion të pastër futbolli Belgjikës në ndeshjen e Ligës së Kombeve të vlefshme për grupin 4. ‘Tulipanët’ fituan 1-4 një ndeshje që u zhbllokua në fundin e pjesës së parë nga Bergëijin. Në fraksionin e dytë një ‘dopietë’ e Depay dhe rrjeta e Dumfries shastisën bëlgët, të cilët golin e nderit e realizuan në shtesë me Batshuaji-n. Lajmi i keq përveç humbjes për Belgjikën ishte edhe dëmtimi i Lukaku-t, ndërsa vlen të theksohet se shumë nga futbollistët e kësaj skuadre ishin kundër ndeshjeve të Ligës së Kombeve.

Sakaq një befasi tjetër erdhi nga Franca atje ku kampionët e Botës u mposhtën 1-2 me përmbysje nga Danimarka. Benzema zhbllokoi i pari me fillimin e pjesës së dytë, ndërsa ‘dopieta’ e Cournelias vulosi shifrat përfundimtare. Në këtë 90 minutësh përveç rezultatit ‘gjelat’ e Deschamps humbën Mbappe-n dhe Varane-n për shkak dëmtimi. Për t’u evidentuar edhe fakti që Eriksen në këtë ndeshje luajti si titullar me kombëtaren, ndërsa sfida tjetër e këtij ndërsa sfida tjetër e këtij grupi mes Kroacisë dhe Austrisë shkoi keq për ballkanasit të cilët u mundëm 0-3.

Ne.k./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet