Holanda 'ndez motorët', mund 4-0 Islandën para Euro 2024! Polonia fiton me Turqinë, tremb Lewandowski

Holanda 'ndez motorët', mund 4-0 Islandën para Euro 2024! Polonia fiton me Turqinë, tremb Lewandowski

Robert Lewandowski

Pak ditë përpara nisjes së Euro 2024 në Gjermani (14 qershor), disa nga ekipet pjesëmarrëse kanë zhvilluar edhe testet gjenerale në prag të aventurës më të rëndësishme kontinentale. Holanda fitoi 4-0 kundër Islandës, ndërsa Polonia mundi 2-1 Turqinë.

Në Rotterdam "Tulipanët" e Koeman nuk e patën të vështirë t'i shënonin katër herë Islandës. Xavi Simons, van Dijk, Malen dhe Ueghorst shënuan për Holandën që dje mori një lajm të keq, mungesën e mesfushorit Frankie De Jong në Euro 2024 për shkak të dëmtimit.

Nga ana tjetër, në Varshavë Polonia fitoi 2-1 kundër Turqisë. Suiderski dhe Zaleuski shënuan për vendasit, ndërsa Yilmaz për turqit. Shqetësues për polakët dëmtimi i Robert Lewandowskit dhe dalja e tij nga fusha pas 32 minutave lojë, vetëm pak ditë para Euro 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Dritan Hila: Betejat e Bashës i bën Rama, ose Berisha

Dritan Hila: Betejat e Bashës i bën Rama, ose Berisha